Χώρος γραπτών συζητήσεων για το μάθημα (Forum)

Προφορικές εξετάσεις για το Τμήμα Α

Προφορικές εξετάσεις για το Τμήμα Α

by Μιχάλης Κολουντζάκης -
Number of replies: 10

Καλησπέρα σας,

Οι προφορικές εξετάσεις (Τμήμα Α) αρχίζουν αύριο Δευτέρα 11/1/2021 και συνεχίζονται την Τρίτη:

Δευτέρα 11-4, Τρίτη 9-4

Για να δείτε το zoom link θα πρέπει να πηγαίνετε στο

Εκεί θα βλέπετε και το πόσα άτομα περιμένουν στο χώρο αναμονής (περίπου, μπορεί να είναι 1-2 άτομα περισσότερα ή λιγότερα). Θα έλεγα μη μπαίνετε αν είναι πάνω από 10.

Παρακαλώ τηρήστε αναγκαστικά τα παρακάτω, αλλιώς δε θα εξεταστείτε.

1. Μπορείτε να συμμετάσχετε μόνο αν εδώ φαίνεται ότι έχετε προσκληθεί για προφορική εξέταση.
  2. Θα πρέπει να φαίνεται το πραγματικό σας όνομα στο zoom.
  3. Θα πρέπει να είστε μόνοι σας στο χώρο σας, χωρίς να είναι κανείς άλλος παρών. Θα πρέπει να μην επικοινωνείτε με κανένα, με κανένα τρόπο.
  4. Θα μου δείξετε το φοιτητικό σας πάσο κοντά στην κάμερα του υπολογιστή σας.
  5. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε υπολογιστή, όχι κινητό.
  6. Θα κινήσετε τον υπολογιστή σας ή την κάμερα αυτού ώστε να μου δείξετε το χώρο σας.
  7. Αν σας το ζητήσω θα πρέπει να είστε έτοιμοι να μοιραστείτε (share) ολόκληρη την οθόνη του υπολογιστή σας μέσω του zoom. Βεβαιωθείτε ότι ξέρετε πώς να το κάνετε αυτό.
  8. Δε θα ενημερωθείτε εκείνη τη στιγμή για το βαθμό σας αλλά στο τέλος της όλης διαδικασίας.

Δεν πρέπει να έχετε κανένα λόγο ανησυχίας αν, και μόνο αν, στις γραπτές online εξετάσεις σας γράψατε μόνοι σας χωρίς οποιαδήποτε βοήθεια.

In reply to Μιχάλης Κολουντζάκης

Re: Προφορικές εξετάσεις για το Τμήμα Α

by THEODORA KIOULMETI -
κυριε επειδη εχει χαλασει η καμερα του υπολογιστη μου υπαρχει περιπτωση να μπορω να μπω απο το κινητο ?

by GEORGIOS-DAMIANOS VARDAKIS -

μηπως γνωριζετε πως μπορω να συμπληρωσω το ονομα μου στο ζουμ

In reply to GEORGIOS-DAMIANOS VARDAKIS

by PANAGIOTIS KERAMARIS -
Αν έχεις κάνει ήδη εγγραφή πήγαινε στις ρυθμίσεις, μετά profile, edit my profile. Συνδέσου και άλλαξε όνομα.

Όσοι από σας μπήκαν στο χώρο αναμονής σήμερα χωρίς να φαίνεται το όνομά τους βγήκαν έξω και δεν μπορούσαν να ξαναμπούν. Αύριο λογικά δε θα υπάρχει αυτό το block γιατί θα είναι καινούργιο link. Αν όμως μπείτε ξανά χωρίς όνομα τότε ξανά θα μπλοκαριστείτε. Φροντίσετε να λύσετε αυτό το πρόβλημα από πριν μπείτε.

by GEORGIOS-DAMIANOS VARDAKIS -
κυριε δεν βλεπω που μπορω να συμπληρωσω το ονομα μου
In reply to GEORGIOS-DAMIANOS VARDAKIS

by DOROTHEA - ESTHIR KARAGEORGOU -
Αν ανοίξεις το zoom και στην συνέχεια πατήσεις Join a Meeting, κάτω από το Enter meeting ID εμφανίζεται το όνομά σου, το οποίο και μπορείς να τροποποιήσεις.

Οι προφορικές εξετάσεις θα συνεχιστούν σήμερα και μετά τις 4.

by STAVROS DASKOS -
Μπορειτε μηπως να μας πειτε μεχρι τι ωρα περιπου θα συνεχιστουν?

ευχαριστω